Angry Birds Film 2 – Ponownie atakują?

Skąd my to już znamy, wydaje się takie znajome… Chwila, czyżby to następna cześć filmowa z serii Angry Birds? Kinowa adaptacja bestsellerowej gry producenta Rovio Mobile? O tak! Właśnie nadeszła druga część produkcji, w której na nowo możemy cieszyć się z rodziną i przyjaciółmi przygodami tych wybuchowych ptaszków. Pierwsza część słynnej ekranizacji „Angry Birds Film” zadebiutowała w 2016 roku. Do jej premiery, przygotowany był dobrze każdy fan słynnej absorbującej gry na telefon, która umilała nam często czas wolny w trakcie podróży, oczekiwania na przystanku, czy też po prostu czas, który chcieliśmy przeznaczyć na przyjemną rozrywkę.
W 2016 roku reżyserią animacji zajęli się Clay Kaytis, która później uczestniczyła także w realizacji filmu „Kronika świąteczna” (2018) oraz animator Fergal Reilly. Za to scenariusz komedii stworzył Jon Vitti, którego nazwisko przywołuje już bardziej konkretne skojarzenia, głównie z popularnym serialem „Simpsonowie” i jego adaptacją kinową: „Simpsonowie: Wersja kinowa” (2007). Scenarzysta odznaczył się także w tworzeniu komediowo – familijnej animacji, pt. „Alvin i wiewiórki” (2007), która zdobyła serca zarówno tych małych, jaki i tych większych widzów.

www.idownloadblog.com


W tegorocznej ekranizacji obsada twórców ulega jednak całkowitej wywrotce. Tym razem reżyserią, zajął się Thurop Van Orman, współscenarzysta równie znanego serialu dla dzieci i młodzieży, pt „Atomówki” (1998-2004). Co więcej scenarzystą tegorocznej, drugiej części filmu „Angry Birds” jest nie kto inny jak Peter Ackerman, znany z bestsellerowej produkcji „Epoka Lodowcowa” (2002). Wspomaga go Eyal Podell, który na przekór, kompletnie nie miał jeszcze styczności z tą kategorią filmową. Ale może to i dobrze? Taki mały dodatek w formie świeżego, obiektywnego spojrzenia z zewnątrz?
Głosy podkładane są przez aktorów rozpoznawalnych i kojarzonych właśnie z gatunkiem komedii, co na pewno dodaje humoru familijnej animacji. Jason Sudeikis (RED) znany głównie z komedii kryminalnejMillerowie” (2013), Leslie Jones (ZETA), którą kojarzyć możemy z filmem, pt. „Ściągany” (1998) czy Rachel Bloom (SILVER).

Zobacz ten film online!