Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Wiele już, kryje się pod tytułem „Gwiezdne Wojny„. Nic dziwnego, że urosło tak wielkie grono fanów tej frazy. Oryginalna trylogia, trylogia prequeli oraz teraz także i trylogia sequeli. Popularność J.J. Abrams’a, jednego z twórców serialu „Zagubieni„, dzięki produkcji „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2015) zyskał sławę na skalę światową. „Gwiezdne wojny” to perełka pod względem zarówno kinematograficznym, technicznym ale także i kulturowym. Trudno naliczyć ile powstało kulturowych nawiązań do tej międzygwiezdnej filmografii.

A więc: „Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…” – zaraz, zaraz.. zaczynamy „Gwiezdne Wojny„? Ktoś powiedział „Gwiezdne Wojny„?? Czy to intro z „Gwiezdnych Wojen„?? Chyba nie ma osoby, która chodź raz nie usłyszała tego znaczącego wstępu. Głównie ze względy na fakt, że trylogie te, to nie tylko filmy sci-fi, dla fanów gatunku fantastyki, ale także interpretacyjne opowieści, zawierające tak zwane psychologicznie „drugie dno”. W kategorii filmowej box office, która określa przychód filmowy, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (2015), czyli startowa część aktualnej trylogii, trzyma mocną czwartą pozycję zaraz po kultowej ekranizacji „Titanic(1997) oraz przeganiając nieznacznie nowszy film: „Avengers: Wojna bez granic” (2018).

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
starwars.pl

Trylogia sequeli to prawdziwa karuzela atrakcji. Mimo „zamiany” wytwórni 20th Century Fox na Walt Disney Pictures, seria zdecydowanie nie straciła swojej ikry. W tworzeniu scenariusza do space fantasy oprócz J.J. Abrams’a brał udział także Colin Trevorro, współtwórca produkcji „Jurassic World” (2015). W ekranizacji spotykamy się także ze znakomicie dobraną, znaną i sprawdzoną już obsadą w tej trylogii. Daisy Ridley jako piękna i silna Rey, John Boyega w roli wytrwałego i walecznego Finn’a, Adam Driver, jako Kylo Ren po ciemnej stronie Mocy, Oscar Isaac, czyli najlepszy pilot Ruchu Oporu – Poe Dameron oraz Joonas Suotamo w niezmiennej kreacji wojownika, pilota oraz mechanika innej rasy – Chewbacca. I jak? Chcesz już poczuć Moc płynącą z „Gwiezdnych Wojen„? To szybko załączaj tytuł: „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (2019). W końcu to ostatnia część historii o rodzie Skywalkerów. Chociaż..

Zobacz ten film online!