Komedie romantyczne – top 5 filmów o miłości na majowe wieczory

Ciepłe majowe wieczory tworzą romantyczny klimat, idealny do oglądania filmów o miłości online. Jeśli zastanawiasz się jaki film obejrzeć, zapoznaj się z naszą listą top 5 komedii romantycznych. Wśród naszych propozycji filmów na wieczór znajdziesz zabawne historie miłosne i klasyczne wyciskacze łez.

Zagraniczne i polskie komedie romantyczne wszech czasów

Komedie romantyczne to najczęściej wybierany gatunek filmu na wieczór. Przekonują nas do tego znakomici aktorzy, którzy łączą humor ze wzruszeniem, tworząc niezwykłą fabułę, pełną emocji. Z poniższego artykułu dowiesz się jakie komedie romantyczne koniecznie musisz zobaczyć i gdzie obejrzeć wybrany film online.

Dziennik Bridget Jones

Brytyjska komedia romantyczna z 2001 roku. Opowiada o losach 32 letniej Bridget (Renée Zellweger), która nie ma szczęścia w miłości. Zaczyna pisać dziennik, opisując najważniejsze wydarzenia ze swojego życia. Dotyczą one walki z nałogami, nadwagą, a także jej relacji z mężczyznami. Zakochuje się w swoim szefie Danielu (Hugh Grant), w czasie, gdy jej matka próbuje zeswatać ją z prawnikiem Markiem (Colin Firth). Ten znakomity film o miłości doczekał się dwóch kontynuacji o tytułach: „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” i „Bridget Jones 3”. Wszystkie filmy online można obejrzeć na chili.pl.

Love, Rosie

Wzruszający film o miłości dwojga przyjaciół – Rosie (Lily Collins) i Alexa (Sam Claflin). Przez wyjazd Alexa na studia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Film dotyka ponadczasowych problemów. Nie do końca wpisuje się w gatunek komedii romantycznej, chociaż z miłością ma wiele wspólnego. Do czego doprowadzą lata rozłąki przyjaciół? Ile złych decyzji skomplikuje im życie? Przekonaj się oglądając Love Rosie online.

Kocha, lubi, szanuje

W wieku czterdziestu kilku lat Cal Weaver (Steve Carell) dowiaduje się, że jego żona Emily (Julianne Moore) chce się z nim rozwieść. Załamany mężczyzna nie może się podnieść po stracie swojej pierwszej i jedynej miłości. Przesiadując w pubie spotyka podrywacza Jacoba (Ryan Gosling), który zaczyna go uczyć jak zdobywać kobiety. Historia Cala to ciekawa propozycja filmu na wieczór, która bawi, uczy i wzrusza. Umil sobie wolny czas, oglądając Kocha, lubi szanuje na Netflixie.

Nigdy w życiu!

Kultowa już, polska komedia romantyczna z 2004 roku. Judyta (Danuta Stenka) rozwodzi się z mężem, który ją zdradził i rozpoczyna budowę domu na wsi. Zajmuje się odpowiadaniem na listy czytelników jednej z gazet. Po przeprowadzce znajduje nową miłość ­– Adama (Artur Żmijewski). Jednak przez pewnie nieporozumienia znów traci zaufanie do mężczyzn. Nigdy w życiu to doskonała propozycja filmu na wieczór. Wspaniała gra znanych polskich aktorów przenosi nas w świat uczuć i ważnych decyzji. Filmu online nie możemy niestety obejrzeć na Netflixie, ale prawdopodobnie znajdziemy go na CDA.

Planeta Singli

Najzabawniejsza polska komedia romantyczna ostatnich czasów. Ania (Agnieszka Więdłocha) poszukuje w internecie idealnego partnera. Pewnego razu, czekając na kolejnego kandydata, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr). Mimo braku sympatii zawierają między sobą nietuzinkową umowę. Ich znajomość przeradza się w nieplanowane uczucie. Nadzwyczajny film o miłości, który doczekał się kontynuacji. Obejrzyj wszystkie trzy części Planety Singli na Netflixie. Gwarantujemy dużo śmiechu i wzruszeń.