Mayday – luźna adaptacja sztuki teatralnej

Mayday to nowy film Sama Akiny – reżysera drugiej i trzeciej części Planety Singli. W ostatnim czasie w kinach można było obejrzeć głównie polskie komedie romantyczne. Mayday odstaje od tego podgatunku i wychodzi naprzeciw ludziom szukającym czegoś świeższego.

Mayday 2020 – na czym skupia się historia filmu?

Mayday 2020 opowiada historię taksówkarza Jana Kowalskiego. Jego przeciętne nazwisko nijak współgra z jego nieprzeciętnym sposobem na życie. Ma on bowiem dwie żony i bardzo umiejętnie lawiruje pomiędzy dwoma domami. Przez pięć lat bez problemu udaje mu się ukrywać bigamię. Jego specyficzne życie zaczyna się sypać, kiedy zostaje napadnięty i ściąga na siebie zainteresowanie policji i przedstawicieli półświatka. Jego najlepszy przyjaciel – Staszek – rusza mu na pomoc. Wtedy w Mayday 2020 rozpoczyna się wyścig z czasem, który może skończyć się złamaniem kilku serc i kilku kości.

Mayday online – obsada filmu

Główną rolę w filmie Mayday online gra Piotr Adamczyk. To on wciela się w postać Jana Kowalskiego. Dwie żony głównego bohatera, masażystkę i bizneswoman, grają Weronika Książkiewicz oraz Anna Dereszowska. W rolę Staszka perfekcyjnie wcielił się zabawny Adam Woronowicz. W Mayday online zobaczymy również Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Oświecińskiego oraz Krzysztofa Czeczota.

Mayday CDA – czy warto obejrzeć nowy film reżysera Planety Singli?

Adaptacja sztuki teatralnej Mayday CDA ma do zaoferowania więcej, niż można się po niej spodziewać. To historia męskiej przyjaźni wystawionej na ciężką próbę. Duet Piotra Adamczyka i Adama Woronowicza sprawdza się doskonale i jest głównym atutem tej produkcji. Aktorzy świetnie się uzupełniają, a ich wspólne sceny dostarczają sporo rozrywki. Warto zobaczyć Mayday CDA choćby ze względu na ten znakomity duet.