Rodzina Addamsów (2019) – czyli klimatyczne więzi krwi

Makabryczne wydarzenia? To ich przystawka. Płacz i zgrzytanie zębów? Cieszy ich zdecydowanie najbardziej. Widmo w mroku, księżyc w pełni, czarne barw? Przecież to ich żywioł. O tak, dobrze myślicie, oto nadchodzi „Rodzina Addamsów” (2019). Tym razem, zmierzą się z najnowszą okropnością – XXI wiekiem. Przeprowadzą się bowiem do… New Jersey! Ojojoj.. co to będzie? No i co najciekawsze, kto wygra walkę pozostając przy dobrym stylu?

Ach ta Rodzina Addamsów, tyle fanów wokół niej, a od pierwszej premiery adaptacji mija już 28 lat. „Rodzina Addamsów” (1991) była pierwszą częścią tej niezwykłej serii filmowej. „Rodzina Addamsów 2” (1993) zdobyła jeszcze większą popularność jako klasyka czarnej komedii. Trzecia część powstała w niewielkim odstępie czasu – po 5 latach. Teraz po niesamowicie długiej przerwie, powraca znów na wielki ekran w całkiem nowej osłonie. Bawi, straszy, zaskakuje. Te trzy słowa świetnie pasują do najnowszej adaptacji.

Rodzina Addamsów
spidersweb.pl

Kto użyczył głosu naszym animowanym bohaterom? Oscar Isaac, występuje jako jedyny w swoim rodzaju: Gomez Addams, Charlize Theron – dostojna i elegancka Morticia Addams, Chloë Grace Moretz, nasza ulubienica -Wednesday Addams i oczywiście nasz fajtłapa Pugsley Addams, czyli młody Finn Wolfhard. No no, ciekawy zestaw obsady, a po filmie widać, że to był zdecydowanie dobry wybór. Zresztą nic dziwnego, skoro reżyserię obejmują Conrad Vernon, znany z najlepszych produkcji, filmów familijnych i nie tylko. A dla przykładu: „Shrek 2” (2004) i Madagaskar (2005) oraz Greg Tiernan, który bibliografię na koncie także ma niczego sobie – Sausage Party (2016).

Tym razem adaptacja zmieniła styl na nieco bardziej ‚familijny‚. Animacja, jak już wiadomo zawiera w sobie dwa zupełnie różne światy. Mimo wszystko, połączenie nowoczesności i starego, dobrego stylu, jest całkiem zabawne. Rodzinka, bez najmniejszej styczności z technologią oraz przebiegła prowadząca reality show prezenterka. Wynik może być tylko jeden. Jaki? Jak to się skończy? To jest coś, co zdecydowanie trzeba zobaczyć.

Zobacz ten film online!