Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019) – czyli seryjna szóstka

Maszyny, które niosą zgubę ludzkości. Niebezpieczeństwo, znaleźć można na każdym kroku. Sarah Connor (Linda Hamilton), opancerzona oraz zaopatrzona, od stóp do głów w każdy rodzaj broni palnej. T-800 – Carl (Arnold Schwarzenegger), ubrany w kraciastą koszulę, wyłowiony z odmętów pamięci, zamieszkujący leśną chatkę (tym razem po tej dobrej stronie). A wszystkie wydarzenia, dziejące się naokoło historii cybernetycznej dwójki, przysłanej z apokaliptycznej przyszłości z całkowicie sprzeczną misją do wykonania. Młoda dziewczyna, meksykanka, brutalnie wciągnięta w cały wir wydarzeń. Co się tu dzieje?! Ach no przecież, proszę państwa, oto nowy „Terminator„.

Fabuła pomysłów zaczerpnięta jest z dwóch pierwszych części. Co wspólnie wypracowali James Cameron oraz Tim Miller. Nie jest w większości związana z kontynuacją innych twórców: „Terminator 3: Bunt maszyn” (2003), „Terminator: Ocalenie” (2009), „Terminator: Genisys (2015)”. Tegoroczna część popularnej serii – „Terminator: Mroczne przeznaczenie” (2019) to restart oryginalnych początków amerykańskiego filmu sci-fi. Powróciły także dobrze znane słowa: „I’ll be back” – najwyraźniejsze motto naszego destruktora, Arnolda Schwarzenegger’a.

Terminator: Mroczne przeznaczenie
blog.screenweek.it

Fani oraz widzowie, z ulgą przyjęli wiadomość, iż James Cameron wraca za stery tego statku. Efekt, określony jest mianem „lepszego od wszystkiego co powstało po „Dniu sądu„. Sytuacja wynika z całkowitego powrotu fabuły do korzeni, tak jak gdyby twórcy, rzucili czar amnezji na pozostałe produkcje. Restart następuje tuż po wydarzeniach z części drugiej, wzbogacony o nowe, aktualne pomysły. Odbiorca dostaje wszystko to, co było główną wizytówką starej serii. A scenariusz z właściwym wyważeniem akcentuje największe atuty ‚starych’ i ‚nowych’ postaci.

Nowi bohaterowie, którzy pojawiają się na wielkim ekranie, to Grace (Mackenzie Davis) przybywająca z przyszłości jako „ulepszony” człowiek-żołnierz, Dani (Natalia Reyes) oraz morderczy terminator Rav-9 – Gabriel (Gabriel Luna) także przysłany z odmętów cyber-agresji w przyszłości. Wszystko, co tworzy nową produkcję, to gromka akcja, seria pościgów oraz ucieczek oraz wielkie efekty specjalne podczas starć dwóch światów jak to na film akcji przystało. Alternatywne adaptacje trafiają w niepamięć, a dynamika i energia postaci powstaje z popiołów.

Zobacz ten film online!